| Adutza_Adriana_1987 a întrebat:

Acum două zile mi.am facut o gaură în ureche. mi s-a umflat si ma doare. m.am dat cu spirt si cu Baneocin. mi.am bagat un cercel de aur dar vad ca tot este umflata ..Este ceva grav? Daca ati patit si voi asa ceva imi puteti spune dupa cate zile vi s-a desumflat urechea?

Răspuns Câştigător
| gheorghe699 a răspuns:

Nu,nu este normal sa se umfle,dar ar trebui sa cedeze umflatura,sa se retraga, da este bun baneocin, dar dezimfecteaza cu rivanol sau betadine, sigur trece.o fi o mica iritatie, poti grabi vindecarea cu crema cicatridina.
Sanatate maxima!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Infectie netratata bine poate sa fie mai rau

| Alicezzz a răspuns:

Eu zic ca o sa iti faca abces face putin puroi o sa tr sa renunti la cercel si sa mergi sa iti faci la salon.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Daca ti.ai facut singura gaura era de asteptat, cel mai bine e la un specialist.