| Regen a întrebat:

Hei! Duminica mi-am facut un pierce in ureche (in cartilaj, sus), mai exact si ma intrebam cate zile trebuie sa stau cu cercelul pe care l-am bagat atunci. Gaura nu mai e rosie sau umflata, dar tot doare putin cand misc cercelul.Pot pune alt cercel acum sau ar fi nevoie sa-l mai las pe acesta pana cand e vindecata complet gaura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| fane99 a răspuns:

Trebuie sa il scoti in fiecare zi cate 1 ora 1:30.Nu il tine mai mult de o zi aca gaura e facuta recent pentru. ca se va astupa. Funda?

| NverLetMeGo a răspuns:

Buna.Tine-l 2 saptamani si apoi il poti da jos.Pa pa