| MariaTomozei a întrebat:

Bună, adineaori am venit de la Cora, am zis să mă așez în pat și să mă uit la un film bun, toate bune până când am zis să-mi iau proaspăta achiziție, anume arahide în coajă, dar surpriză sunt crude, se pare că cei de la supermarket au pus pe cele prăjite și pe cele crude una lângă alta și eu, super inteligentă am zis că am luat unele prăjite, se pare că nu.
Vreau și eu deci o modalitate de la le prăji/săra cumsecade (sunt arahide în coajă crude).Dau fundă. Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Eu zic sa pui intr-o tava foaie de copt cu putin ulei si sa le bagi la cuptor la 180 de grade, stai langa ele nu stiu cat timp dureaza coacerea, nu mai mult de 5 min.cred.

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Poti sa le duci inapoi(dar sa ai bonul si punga originala) si sa-ti cumperi ce ai vrut.La Kaufland asa se face.Asa mi se pare normal, chiar daca a fost gresela ta.