| InnocentSmilex a întrebat:

Buna ^_^ Am chef de facut clatite insa am o mica problema. Am toate necesare in afara de apa minerala. Sunt singura in casa iar de iesit nu pot iesi. O prietena mi-a spus ca se pot face si cu apa plata. Este adevarat? Nu prea as vrea sa stric aluatul... macar sa stiu.

Funda! :*

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Pune un varf de praf de copt in compozitie (amesteca-l cu faina) si omogenizeaza bine de tot. Apa minerala se foloseste doar ca sa iasa clatitele mai pufoase. Dar de ce nu folosesti lapte in loc de apa!? Ies mai gustoase.

1 răspuns:
| morena a răspuns:

E bine cum zice si@noktambul! 10 gr de praf de copt sau bicarbonat,si lapte, macar un pahar, iar diferenta poti sa pui apa! Nu e neaparat nevoie de apa minerala!