| blablablalba a întrebat:

Buna tpu...Sunt foarte trista...
Am avut o "BFF" care s-a dovedit a fi opusul unei Bff.In fine...am fost prietene de ani buni, cam 7-8 dar ea s-a schimbat din ce in ce mai tare
Din o fetita oarecare a ajuns
DIn O fetita sweet a ajuns
Din O fata draguta a ajuns
Cea mai buna prietena
Apoi o simpla Prietena
De treaba
Enervanta
Fitoasa
Si cel mai mare dusman
O sa povestesc ce s-a intamplat in ultimele 2 saptamani:
-Am iesit cu ea pe afara, ma abandonat s-a dus cu baietii
-Am iesit din nou cu ea afara dar era nervoasa si ne-am certat.
-Ne-am impacat dar apoi mi-am dat seama ca nu mai e cea fost
-Mi-am luat o pereche de ochelari wayfarer clear lens si mi-am facut o codita pe o parte si era cu o fata mai mare ca ea cu 6 ani si a zis pfff...Hahahah cei cu codita asta de antifonata Hahaha Fa tocilara nu te vezi iesi din casa ca o proasta....Eu am plans dar apoi mi-am dat seama ca nu trebuie sa vars nici o lacrima pentru prosti.In fine m-am dus acasa si apoi mai diseara am venit de la o prietena (pe care o uraste) si a spus ca daca mai stau cu ea o sa devin plictisitoare.A spus ca o sa ma transform in ea..ma striga pe numele ei
-apoi s-a facut reprezentant oriflame si i-am furat un client. Apoi ne-am impacat.
-Apoi am fost ieri pe la alta prietena care sta in lungeni (in fine faceam 30 de min pana acolo)Si cand m-am intors am intrebat-o daca ia singura pachetul de la avon (e si la oriflame si la avon si eu o ajut)Si ea a zis ca nu stiu poate...Si eu am zis ca ea se supara daca il luam singura...Apoi a spus ca taci ca pachetu e pe numele tatalui asa ca taci pot sa-l iau si maine daca am chef proasta. Apoi am stat in spatele blocului si ma uitam cum se joaca cu mingea. Apoi ne-am dus sa luam pachetul si a zis ca nu vrea sal ducem la mine acasa ca is salbatica Dar pana la urma l-am dus.Si azi am fost cu ea si cu o fata pe malul bistritei si mia cantant de la bloc pana acolo cat de proasta, handicapata, enervanta sunt.Eu am tacut.
Cand neam intors ne-am certat si am plecat cu cealalta fata in centru.
Neam intors si neam intralnit cu ea si iar mia cantant cat de proasta sunt si o invata pe o fata mica sa ma faca in toate felurile apoi mam enervant si am facut-o si eu.Si asa neam certat.Eu inca tin la ea dar nu mai pot face nimic in legatura cu asta fiindca ea zice ca o disper.

M-a facut in multe feluri dealungul timpului dar nu o sa a scriu un roman.Va roj ajutati-ma nu mai stiu ce sa fac.

22 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Deci stii cum mi se pare mie chestia asta?

Ea: O fata sofisticata, fitoasa, cu nasu pe sus.

Tu: Stai in limba dupa ea ca un baiat indragostit.

Daca nu ai cu cine vorbi nu o mai baga in seama, daca-i vaca... de ce sa te complici, si inca ceva:

Daca stii ca nu e vina ta si ca ea e vaca, nu-ti cere scuze si nu incerca sa te impaci cu ea, dimpotriva, daca vine sa se impace sa o respingi, iar ea daca chiar e o buna prietena n-o sa se lase asa usor neimpacata. E genu de fata pe care o urasc.

| IMC90 a răspuns:

Ideile tale sunt pur si simplu aruncate la nimereala, nu se leaga intre ele, sau daca se leaga eu nu inteleg cum.

''-Apoi am fost ieri pe la alta prietena care sta in lungeni (in fine faceam 30 de min pana acolo)Si cand m-am intors am intrebat-o''

Pe cine lula mea ai intrebat? Pe asta din Lungeni sau pe zdreanta initiala? Ca eu nu inteleg nimic. Habar n-ai sa te exprimi. Cred ca ai facut romana cu Eba.

| blablablalba explică (pentru IMC90):

Bine...Mersi ca ma faci sa ma simt mai rau cu ideile tale ca nu stiu romana...Multumesc mult..Crezi ca mai aveam chef de romana in momentu asta? Macar nu mai zi.Nici raspunsul tau nu are ce cauta aici! Si scuza-ma daca sunt asa, dar in momentul asta sunt destull de nervoasa fiindca iar ma enervat persoana despre care era vorba!

| IMC90 a răspuns (pentru blablablalba):

Pai eu nu inteleg la ce lula mea mai stai cu ea? Zi-i ceva de dulce si da-o-n mortii masii.

| blablablalba explică:

Dar eu inca tin la ea crying

| blablablalba explică:

Dar am incercat sa nu o mai bag in seama dar ea zicea salut toci, sau salu proasta..si in multe feluri...Dar nu stiu ce sa mai fac... Daca nu stau cu ea nu mai am cu cine sta!

| Anonymus314 a răspuns (pentru blablablalba):

Hopa, asta imi cam suna a disperare, a ultima solutie, nu cred ca poate fi asa de rau.

Tii la ea... nu stiu... mi se pare totusi ca nu prea stii cu cine ai de-aface laughing deci e total anormal ca cineva sa-ti spuna 'Salut proasto!' iar tu inca sa mai fii prietena cu ea, gaseste-ti alta prietena/prieten. Cum adica nu mai ai cu cine sta? Nu mai ai fete/baieti prin scoala/sat/oras?

| blablablalba explică (pentru Anonymus314):

Pai am dar toate ies cu altcineva din cauza ca eu am stat doar cu fosta bff atata timp ...Si imi pare rau ca am facut asta...

| Anonymus314 a răspuns (pentru blablablalba):

Iti ceri scuze si le spui ca nu o sa se mai repete, te "lipesti" si tu de cineva mai de treaba si o sa-ti faci alta prietena

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Am citit povestea ta şi trebuie să-ţi spun că îmi pare rău că te-ai înşelat în privinţa prietenei tale cele mai bune.
Părerea mea este că trebuie să o uiţi deoarece nu merită să-ţi fie prietenă. O prietenie adevărată se bazează pe înţelegere şi încredere din partea amânduror persoane.
Găseşte-ţi altă prietenă însă nu-i acorda toată încrederea pe deplin până nu ajungi să o cunoşti bine.
Pa-pa!

| wforweirdo a răspuns:

Eu chiar nu inteleg de ce mai continui sa te intalnesti cu ea daca vorbeste asa cu tine? Daca eram in locul tau nici nu o mai salutam. Daca vreodata simti ca ai exagerat, sau chestii de genul, adu-ti aminte de toate momentele astea, si nu mai fii asa iertatoare.

| PisyKiss a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat...ei bine nu a fost chiar asa dar ea a devenit fitoasa si enervanta. Se enerva mereu din orice. Dadea in mine si imi zicea in tot felul... Oricum, pentru aceasta problema exista o solutie: pur si simplu nu mai vorbi cu ea, spune-i ca nu mai vrei sa fiti prietene si daca ii pasa o sa revina la tine, dar daca nu se schimba inseamna ca ai pierdut-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai merita`..Nu e bine sa stai in preajma unei asa persoane, in curind ai putea sa te schimbi in ea`.Asa ca` bafta sunt multe fete care ti-ar putea fi bune prietene` : )

| EmiiLoveYou a răspuns:

Cred ca dealungul prietenie voastre ea a fost prietena in secret cu altcineva, iar acum a hotarat sa inchieie prietenia cu tine dar fara sa iti zica ca nu mai sunteti prietene ci sa intelegi tu ca nu mai are rost acea prietenie.

Nu ii mai da atatea sanse de impacare deoarece ea va ramane la fel! Daca vreodata se va certa cu fetele cu care sta si vine la tina in usa sa iti ica sa va impacati fi tare si spune-i ca nu poti sa ii acorzi o alta sansa.
Gasesteti o prietena buna care sti ca nu mai are alte prietene foarte apropiate ( ca sa nu et pacaleasca) si incearca sa uite de cea din trecut.

| DianaRocks a răspuns:

Nu prea pare o fata... normala. spune-i ce te supara la ea si poate te mai descarci sau scrie intr-un jurnal daca nu ii poti spune in fata. poate asa te eliberezi. eu asa am facut cand m-am certat cu o prietena, am scris in jurnal tot ce cred eu despre ea. ma rog ne-am impacat si eh. daca sunteti bune prietene o sa va impacati din nou sunt sigurawinking

| Dydydodo a răspuns:

Stiu cum este acum 2 ani am avut si eu o prietena buna (BFF cica). Ne intelegeam bine ea nu era atat de placuta de oameni insa mie nu imi pasa pana intr-o zi cand vezi doamne s-a cuplat cu baiatul de care imi placea si altele... ei bine pov lunga dar asta nu cont. Tot ce zic este sa o lasi in pace gasesteti o prietena buna, poate nu va fi la fel poate va fi mai putin pe placul tau de cat cealalta sau mai mult. Si eu am o alta prietena buna cu care nu m-am certat vreo data(de 2 ani de cand ne cunoatem) uite faza este ca eu m-am mutat la alta scoala nu am mai vrut sa am contact cu vechii prieteni din alte motive dar daca nu as fi facut asta nu mai aveam o prietena asa buna in acest moment. Ea nu te merita, daca vrei sa te razbuni nu este o cale buna dar faci ce vrei. Poti sa razi si tu de ea dar nu folosi cuv vulgare daca vrei sa o faci amintesteti asta "Eu nu sunt ca ea sunt de 1000 de ori mai buna" si gandeste inainte sa te pronunti asupra unui lucru. Sper sa te fi ajutat.

| BikaBianca a răspuns:

Ceva de genu am patit si eu...Da bine pe mine nu m-a facut asa....Pai faceti o pauza de un timp, nu o mai baga in seama si dupa o sa vina ea la tine..Asa am facut eu si m-am impacat cu ea din nou! Multa Bafta! Fundaa?

| gabrriela a răspuns:

Nu cred ca are drepul sa te foloseasca pe post de animal de companie.Asa ca mai bine iti gasesti alta prietena.

| Annabelle21 a răspuns:

Eu am fost in aceeasi situatie. Deci cred ca te pot ajuta. Am sa-ti zic ce mi-a zis cea mai buna prietena cand eram in situatia ta :

Fata de ce mai stai cu ea? Nu observi ca ea e proasta rau si nu stie ce e aia "prietenie"? Las-o balta ca nu are rost sa te complici. Ea are noroc ca prostia nu doare ca altfel iti dai seama ce urlete erau...
Si inca ceva: daca ea e proasta las-o fata in prostia ei doar nu vrei sa te molipsesti. Si nu crede tot ce spune ea. Daca ea zice ca esti proasta hanicapata enervanta etc. tu nu o baga in seama ignor-o nu te cobori la nivelul ei. Ea e o fata fitoasa enervanta. Pe scurt... o curva cu doua fete.
Parerea mea este sa nu o bagi in seama si sa nu te crezi ca esti asa cum te face ea. Fii si tu mai curajoasa ca daca tu nu ii zici nimic ca te temi sa nu se supere.......Mai zii si tu ceva de dulce si las-o draq ca n-are rost

| Iordache_Ana_Maria_2001 a răspuns:

Știu cum e. Și îmi pare rău. pot sa fiu eu bff a ta. Și nu sunt că ia ..pt că am fost și e trădată acum cat in curând.dar acum depinde. daca ai una ..sau mai vrei..eu as vrea sa fiu bff

| ADDDDDDA a răspuns:

Spune-i asa:,, aI FOST O PRIETENA BUNA DAR TE-AI SCHIMBAT.Ai doua fete.Una rea si alta buna.

| JoRaicovici27 a răspuns:

O vai. Te inteleg perfect. Sa ai o cea mai buna prietena si sa nu mai vrea sa fiti prietene. Eu nu am trecut prin asta dar acum sunt intr-o cearta cu BFF-ul si nu mai prea vorbim. Mi se rupe inima. Dar cel mai bine pentru tine ar fi sa incerci sa o uiti crying((( este foarte dureros. Dar daca ea e nesimtita nu ai ce sa faci. O sa vezi ca daca te iubeste o sa isi ceara scuze de la tine si o sa va impacati. Dar daca iar face la fel, nu e prietena potrivita crying(( imi pare foarte rau crying(