| ProcaxAmalia a întrebat:

Va rog, am nevoie de ajutor...
Bun deci m-am certat cu o prietena de ceva timp (2-3 luni cam asa) pentru ca am jignit-o, stiu ca nu trebuia dar nu i-am spus in fata lucrul asta, era vorba ca eu am fost bolnava cred ca aveam viroza sau asa ceva si am vomitat. Bun, si cred ca ea s-a imbolnavit si ea, asa mama m-a trimis sa iau paine si am vazut-o pe fata care m-am certat (nu dau nume nu cred ca vrea sa apara pe TPU in fine) si i-am spus altei prietene ca cand eu am fost bolnava nu am iesit afara si am stat la pat si am macat covrigii uscati si orez fara sare fiert (asta-i adevarat).

Prietena careia i-am zis a vazut ca m-am dus la paine si am plecat acasa, dupa ce am plecat ea i-a spus prietenei cu care sunt certata si a adus-o pe mama ei si a rugat o fata sa ma cheme afara ca nu stiu ce si asa (fata aia care m-a chemat de fapt mintea trebuia doar sa fiu acolo) dar eram eu, alte prietene si mama cu prietena care m-am certat si a facut nu stiu ce si mama ei vorbea cu mine si imi venea sa plang.
De fapt, asta era al doilea motiv pentru care sunt certata cu ea si primul motiv e ca m-am dus cu ea la o casa pe care o are pe la periferiile orasului si am stat peste noapte (eram cele mai bune prietene si cam mereu mergeam,, la casa" asa spunem noi,, mergem la casa" ).

Bun, am dormit am mai stat putin dimineata si ne-am dus acasa (adica la oras) si eu mi-am uitat mai demult o pereche de sandale si am urcat cu ea pana la apartament sa mi le iau, bun le-am luat si mergeam catre apartamentul meu (adica acasa la mine) si ea m-a intrebat daca mai tarziu ies afara si i-am spus ca nu stiu. Mai tarziu vine o prietena (e aceea care i-am spus ca eu am fost racita si ca n-am iesit afara si am jignit-o si i-a zis prietenei cu care m-am certat ) si m-a intrebat daca vreau sa vin la ea sa stau peste noapte si eu i-am zis ca da de ce nu, bun am plecat la ea dar pe drum era fata cu care m-am certat cu un prieten (cred ca ma asteptau afara, dar eu nu le-am zis ca ies am spus nu stiu sau nu ) asa si pe drum ei se uitau la mine ciudat si prietena cu care m-am certat a spus Amalia (numele meu) da' nu ai zis ca iesi afara? Eu am zis ca nu si ea a zis mmmm, dar cu o fata de aia,, -.- " si am mers in apartamentul fetei ca na unde sa stam peste noapte (o fata de aia amuzanta ) (din cate am citi pe TPU nu e voie sa pun smile face)... Bun si imi pare foarte rau as vrea sa dau tinpul inapoi sau ceva de 3 luni, stau in casa, disperata si trista si nici nu am ce face daca ies afara nimeni nu ma baga in seama din ultima saptamana totul e pe dos si nici macar nu pot face nimic.
Va rog ajutor! ce sa-i spun
NU VREAU RASPUNSURI DE ASTA :
"Da' du-te si cere-ti scuze ca na ", mi-e rusine sau ceva o modalitate mai subtila exista? Sa-i pun o scrisoare la usa sa bat si sa fug? Sau ceva de genul dar sa fie un raspuns nu sa fie,, da chiar e bine ce ai zis de ce nu faci asta? Eu vreau raspunsuri!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am concentrat cat am putut, dar n-am inteles mare treaba din toata povestea pe care ai scris-o.
In afara de faptul ca i-ai zis nu stiu cum si ea a aflat despre asta si s-a suparat pe tine.
Oricum, nu sunt prea multe posibilitati.
Ori vorbesti direct cu ea, ori pui pe cineva sa vorbeasca cu ea, ori ii scrii cumva un mesaj.
Cea mai buna ar fi prima, chiar daca ti-e rusine, pentru ca asa ai posibilitatea sa ai o discutie cu ea si sa incerci sa o faci sa se impace cu tine.

| ProcaxAmalia explică (pentru anonim_4396):

Bort@ dr@cu. nu ai inteles? amm am vazut ca nu se permite sa vorbim vulgar apropo @ = a, totusi n-am vrut sa-i spun eram si eu furioasa

| ProcaxAmalia explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi raspunde la mesaje mi-a dat bloc... si-a schimbat nr de tel in astea 2-3 lunii si daca vorbesc cu ea parca sunt invizibila

| OfataOricare a răspuns:

Ba cine pe cine-i suparat, ca cine pe cine a facut cum, dar cine a mintit ca cine ce? Pe bune? Eu asta am inteles. Trebuie sa fii mai coerenta.

| ProcaxAmalia explică (pentru OfataOricare):

Din intebarile care mi-ai zis... asa nu cred ca s-a inteles ca am dat oricum pe auto corectare si cred ca au pus alte cuvinte
eu nu sunt suparata pe ea, ea e suparata pe mine pentru ca am plecat la o prietena in loc sa ies cu ea afara... nimeni nu a mintit.