| Adredemesconf a întrebat:

Bună!
Am cumpărat de la dr. oetker 2 tipuri de cremă pentru tort: una cu ciocolata, trufe și rom și una cu vanilie.Intrebarea mea este: pot să le combin? Adică după ce le prepar, să pun un strat de crema de vanilie, unul de ciocolata trufe si rom si unul de frisca? (frisca e facuta tot din praf de la dr oetker).

Merci.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy lasa imaginatia sa te conduca si nu vei regreta, si eu fac mai mereu "combinatii" si nu regret..nu ma iau dupa carte si nici nu respect retetaru
O seara buna si multa sanatatehappy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Combinația de creme se fac după gustul fiecăruia.
Sigur că poți și tu să le pui în straturi sau chiar să le amesteci ca să ai o cremă mult mai consistentă.
Poftă bună!
Pa, pa.

| anutza a răspuns:

Poti sa le combini sau sa le pui straturi un fel cu un fel unul langa altul, sau poti taia blatul in 3.

| madlenne1 a răspuns:

Da,cred ca da, o sa iese un amestec de gusturi, ceva dulce dar nici prea am incercat si eu iese bun! funda daca te am ajutat!