| jamesbond28 a întrebat:

Am facut niste inghetata cu rom si nuci iar reteta spune ca inainte cu 10 minute de servire, sa se amestece nuca maruntita cu restul continutului. Eu am caramelizat nuca inainte crezand ca va fi mai gustoasa insa s-a intarit si e tare ca piatra acum. Inca nu am introdus-o in continut. E vreo sansa sa-mi salvez inghetata? Va rog ajutooor!

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pui nucile intr-o punga rezistenta si le bati cu batatorul de carne.

| jamesbond28 explică (pentru Abh):

Am reusit punandu-le in apa calduta, in acest fel zaharul s-a dizolvat in apa, am putut sa strecor apa de pe ele si nucile mele nu s-au fiert.A iesit foarte bun. Multumesc oricum pentru pareri.

| OrangeJuice a răspuns:

Maruntesti alte nuci sau nu le mai pui deloc.