| AndreeaMarinescu85 a întrebat:

Bună. Am o problemă, are fiul meu o pereche de Nike, albi, pe care i-a pătat în excursie, el zice de la drumeții, eu zic de la apa cu clor de la piscină (câtă minte să ai?). Arată că și cum s-ar fi dus vopseaua pe alocuri. Se poate face ceva?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas ar fi sa nu iti mai jignesti copilul... zic si eu asa...

| dullcat a răspuns:

Buna.Se poate vopsi din nou atat pe textil cat si pe piele.

https://www.facebook.com/Clinica.de.Incaltaminte

| relian a răspuns:

Si daca ii poarta asa ce? Sai poarte asa, nu vad cei rau, nu-s rupti, nu-s dezlipiti asa ca sa mearga cu ei asa cum is.

Daca nu vrei, atunci cumparai altii, dar nu-i mai lua de aia din piele sau rahat de ala de material, cauta sa iei de aia din pinza, ceva genul ala, mai ales ca aia ii poarta vara, eu nu pot sa ma incalt cu asa pantofi, trebuie sa fie din pinza sau canvas, vara e cald, pielea si materiale de alea vinilin transpiri.

Asa ca ia altii, nu cred ca e de la clor din piscina, nu se baga nimeni cu pantofii in piscina, iar sa iei vopseaua de pe o incaltaminte cu apa de la p[iscina, ar insemna sa iti decoloreze parul cand te bagi in acea piscina, asa ca nu cred ce spui.

Am avut si eu Nike de astia de pinza si jos in fata pe laterale au ceva material gen vinilin si s-a luat acolo vopseaua cum spui. Pai ce eu m-am bagat in piscina? Se ia vopseaua la un mom dat dupa un timp, dar nu-i problema, porti cui nu-i place sa nu se uite.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Da. Se poate rezolva. Ia-l în brațe și spui că nu-i vina lui apoi cumpără-i o pereche noi

| Darius50boss a răspuns:

Dacă este de la clor nu cam este șanse

| Darius50boss a răspuns:

Încearcă la spălat din nou

| Darius50boss a răspuns:

Succes

| LidiaDora a răspuns:

Cum ai facut semnul ala (cerc cu cruce)? :O

| Violleta2022 a răspuns (pentru LidiaDora):

Mii de emoji aici, doar pui mousul pe el, apoi dai copy si paste:
https://www.textemoji.org/p/love.html

| LidiaDora a răspuns (pentru Violleta2022):

Mersi ❤️