| delyaelena a întrebat:

am si eu o intrebare...cine poate sa-mi scrie si mie reteta de fornetti, cum se face si ce umplutura ar merge.pentru ca sunt la inceputul casniciei ma straduiesc sa fac mereu ceva nou si bun, si tare mi-as dori si reusesc si fornetti.
va multumesc

1 răspuns:
| Elena1234456 a răspuns:

Aluat este foetaj congelat. Se gaseste in orice supermarket sau magazin alimentar.Si umplutura o poti face din ciuperci sau branza sarata :) yummy :D! Daca vrei un aluat facut de tine, in casa, incearca reteta asta: http://www.gustos.ro/retete-culinare/aluaturi/aluat-frantuzesc-2.html. O reteta de umplutura nu as putea sa iti dau, este un secret bine pastrat al firmei, ca si aluatul din care sunt facute.