| AliNuTzA_9627 a întrebat:

Am o nelamurire cerealele integrale ingrasabig grin? Desajunez cereale integrale cu lapte si parca ma vad mai grasasadthinking si imi pare ca am muschicrying... Faci muschi de la cerealesad?
Multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| Magic a răspuns:

Cerealele integrale nu ingrasa, ci doar iti ofera calorii de care ai nevoie pentru micul-dejun, consumand cereale integrale pe o perioada indelungata de timp slabesti, dar in nici un caz nu faci muschi.Muschii poate ii faci daca practici vreun sport sau faci exercitii fizice.big grin

3 răspunsuri:
| MM a răspuns:

Nu ingrasa, cerealele cu lapte sunt ideale pentru micul dejun in general si sunt foarte bune in dietele de slabit.

| BUBULINA a răspuns:

Eu stiu ca retin apa in organism

| kitty_8919 a răspuns:

Nu ingrasa ci din contra te ajuta sa slabesti.