| mariacocis a întrebat:

Puteti sa imi spuneti va rog un blat de tort cu aroma de capsuni cu ce tip de sirop sa-l insiropez? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai greu merge o crema de ciocolata pe un blat cu aroma de fructe, insa depinde de gusturi. Siropul il prepari simplu. O sticluta mica de esenta de vanilie, o lingura de zahar si 200 ml apa sau compot, Daca optezi pentru zeama de compot, nu mai pui zahar. Le fierbi si apoi insiropezi blatul. De ce nu incerci o crema de frisca, cu bucati de fructe naturale prin ea si razi ciocolata deasupra.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sirop de vanilie sau chiar capsune.

| mariacocis explică (pentru anonim_4396):

Crema va fi de ciocolata.se potriveste siropul de capsuni? daca da imi poti spune cum sa-l prepar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mariacocis):

Mai greu merge o crema de ciocolata pe un blat cu aroma de fructe, insa depinde de gusturi. Siropul il prepari simplu. O sticluta mica de esenta de vanilie, o lingura de zahar si 200 ml apa sau compot, Daca optezi pentru zeama de compot, nu mai pui zahar. Le fierbi si apoi insiropezi blatul. De ce nu incerci o crema de frisca, cu bucati de fructe naturale prin ea si razi ciocolata deasupra.