| Anonim203 a întrebat:

Azi este ziua parintilor mei si as vrea sa le fac un tort.Am blat pentru tort(de cumparat)si ma gandeam sa il umplu cu crema de ciocolata si sa il ornez cu frisca.
Intrebarea este:trebuie sa mai insiropez blatul, sau il las asa? Am auzit pe undeva ca nu trebuie insiropat. Dar nu stiu sigur.
Va rog sa ma ajutati sunt singura acasa si nu am pe cine sa intrebbig grin

Helllllp

Răspuns Câştigător
| ioionutbest a răspuns:

Buna Larisa! Blatul trebuie insiropat cu apa cu zahar sau cu esenta de vanilie sau rom daca vrei sa nu se moaie doar presoara putin apa deasupra daca nu insiropezi blatul ramane uscat incearca si poti incerca sa pui intre blaturi fructe asa va avea un gust deosebit Inca o idee poti umple un strat cu frisca alba si altul cu cacao asa o sa aiba un aspect mai frumos cand il tai si de asemenea il poti orna deasupra tot cu fructe ( kiwi, portocala,) sa nu pui banane deasupra ca se inegresc si arata urat. Mult succes sunt sigur ca iti va iesi delicios! Sa imi spui daca te-ai descurcat!

2 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Eu unul nu il prefer insiropat, ii strica aspectul tortului si felia pare flescaita. Eventual orneaza tortul cu felii de kiwi/capsuni pentru un aspect mai frumos big grin Baftawinking

| Anonim203 explică:

@ioionutbest multumesc mult pentru sfat.A iesit perfect! L-am facut dupa cum ai zis tu.Iti multumesc>big grin