| SelenaDesire a întrebat:

Ce pot face in legatura cu masa de pranz? De cand eram mica am mancat numai si numai cereale. Nu exagerez si nu glumesc, toti cunoscutii mei stiu asta. Nu prea stiu de ce nu am fost educata si altfel, nu prea a fost vina parintilor, ei intotdeauna au facut ceea ce am vrut eu. Oricum, nu e nici o crima sa mananci cereale nu? laughing Ideea e ca am inceput sa ma satur si mi-as dori f. mult sa-mi spuneti ce mancati voi dimineata. Cum obisnuiti. Chiar am nevoie! Va multumesc! Raspunsul care cuprinde cele mai multe posibilati este castigatorul!

Răspuns Câştigător
| zacrazy a răspuns:

Incep cu arhicunoscutul cliseu "micul dejul este cea mai importanta masa a zilei".

Iti recomand sa mananci oua (fierte, omleta, ochi), mezeluri (nu multe daca tii la silueta), paine prajita, pancakes, paine cu unt/gem/dulceata/miere, croisant-uri, fructe etc.

Ideea e ca micul dejun sa-ti tina de foame pana la pranz. Trebuie sa mananci suficient de mult incat sa te saturi si suficient de putin incat sa nu dai pe afara.

6 răspunsuri:
| mamarutza1 a răspuns:

Eu mananc sandwichiuri sau uneori pizza de casa dar foarte rar, oua fierte sau ochiuri, ardei umpluti cu branza, salata de rosii...salate ( beof, ciuperci, vinete)

| Mary Marry a răspuns:

Hello!
Pai eu mananc destul de diferit.
Dar uite cam ce mananc eu:
Combinatii cu legume(castraveti, rosii, etc)cu mezel si branzeturi(branza, cascaval), icre, pate vegetal sau de pui.
Clatite cu gem, nutella, etc.
Oua(omleta, ochiuri, fiert)
Salata de rosii, salata bulgareasca, de vinete, etc.
Cornulete cu unt
Ceai cu paine prajita
Sau asta am vazut la hotelutile in care am fost din strainatate(Turcia, Franta, Tunisia, etc.)
De exemplu un amaestec de ceapa cu sunca, rosii, ardei, carnatii in tigaie calite.Este super bun eu mereu mancam dimineata.
Sau mananca un iaurt cum e cremosso.Sau bea sana si mananca cu paine, etc.

| kosmyn98 a răspuns:

Daca vrei sa iti mentii silueta mananca un ou cu putina carne, un ceai si paine cu dulceata.

| maria9344 a răspuns:

Si eu mananc cereale de mica.la fiecare masalaughinglaughing

| guardyan79 a răspuns:

Buna Selena daca nu esti o gurmanda inraita de ce nu incerci sa mananci ceva usor sa stii ca nu prea tine de foame pana te obisnuiesti va fi mai greu dar nu ai nimic de pierdut si pe deasupra este sanatos ai vazut ca ocidentalii la varsta de 45 ani arata cam ca unul de 32 -35 ani de al nostru din cauza meselor si a mancarii regulate. uite eu stau in Italia de8 ani crede-ma ca nu demonstrez varsta pe care o am noi dimineata nancam un corn cu ciocolata ori gem si bem o cafeaori un capucino apoi pe la 10 mananci obucata de placinta apoi la12 mananci tot ce vrei incearca sa vezi ca fnctioneaza

| madlyna a răspuns:

Ai putea manca un aperitiv, salam, branza, rosii, etc, sau icre, branza topita, pate.Eu asta mananc dimineata, depinde ce vreau.