| medym0 a întrebat:

Buna
Ce restaurant specific romanesc in Bucuresti eventual cu musica lautareasca se poate merge in luna decembrie
noi locuim in alta tara dar ne e dor de mancare romaneasca

Răspuns Câştigător
| mariap2011 a răspuns:

Uite: http://lapiciorulporcului.ro/
:)

4 răspunsuri:
| mariap2011 a răspuns:

Eu am mers de curand, la recomandarea cuiva de pe TPU, La piciorul Porcului si am fost incantata de ce-am descoperit. cred ca la ei voi merge pentru petrecerea de ziua sotului.
au o mancare foarte buna, iar atmotsfera este foarte placuta acolo. ca un bonus mi se pare faptul ca gasesti loc de parcare (ceea ce e o mare problema la cele mai multe locaruri din Bucuresti). ca locatie ii gasesti langa spitalul babes. cred ca au si site.

| MarianAsh a răspuns:

Recomand Jaristea, i-a impresionat plăcut şi pe străini.

In limbajul frust al primariei adresa este:

Str. Georgescu nr. 50-52
Tel / Fax: 021-335.33.38
Email: stabiliment@jaristea.ro

dar pietonii adevarati, traitori ai orasului nu au decat sa intrebe de intretaierea Podului Calicilor cu ulita Gladiolelor sub dealul Mitropoliei in mahalaua manastirii Antim.

| medym0 explică (pentru MarianAsh):

Hi multumesc pentru raspuns e fantastic sa primesc raspuns atat de repede, astept cu nerabdare sa vin in decembrie in Bucuresti Medy

| carmen2011 a răspuns:

Uita-te aici pe meniu si vezi daca-ti face cu ochiul;) http://lapiciorulporcului.ro/porcesc.html
daca vrei mancare romaneasca nu ai cum sa nu salivezi la mancarea lor :))