| Annamaria211001 a întrebat:

Cine imi spune si mie cum as putea sa spal vasele mai repede. Stau la prietenu meu si el inca nu are chiuveta si le spal intr-o oala mare si la noi se strang multe vase si nu le pot spala dupa ce mancam.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să ai 2 lighiene mai mari de 15 l : în unul pui apă caldă + detergent de vase ( Pur, Fairy, etc. ) şi laşi vasele la înmuiat câteva minute, iar în celălalt pui apă caldă pentru limpezit.
Evident, când apa este prea murdară, o schimbi...

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

De ce nu ai putea sa le speli dupa ce mananci? Mi se pare o prostie sa le lasi asa in chiuveta sa se intareasca mancarea ramasa si etc., spala-le frate dupa ce mancati e de 1000 de ori mai sanatos si mai rapid.

| nico097 a răspuns:

Le poti spala intr-un lighean, e mai simplu.