| andy14 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa ma ajutati cu ceva. Am avut inainte un Samsung galaxy mini si l-am dat mamei mele si mi-a promis cami ia in iarna asta un Samsung galaxy S PLUS a tecut timpu si cand a ajuns ziua sa mi-l ia a inceput sa zica sa vada o schimbare la mine in bine pana in martie.Am inceput sa iau note mai mari spal vase, calc uneori, dau cu aspiratoru dau cu mopu sterg prafu, strang masa dupa ce mancam citesc carti cu hainele sunt unpic dezordonat.si imi spune ca nu e de ajuns ca cu o floare nu se face primavara credeti ca este corect? Si cum pot sa o conving sa imi ia telefonul?

Răspuns Câştigător
| crystiyna a răspuns:

Auzi da' esti fata? una e sa strangy dupa tine si sa faci curat la tine in camera si alta e sa faci treaba de femeie in casa. Pune piciorul in prag k ai 14 ani, adica spune-ti punctul de vedere."- Mama m-am straduit sa-ti arat o schimbare daca nici asta nu e de ajuns, eu nu mai stiu ce sa fac. Mai imi dai telefonul? ca stii cat de mult mi-l doresc" Si mai spune-i ca nu te poate santaja toata viata cu telefonul asta. Dupa parerea mea, ti-l da in vacanta de pastibig grin

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ti a promis ca iti va lua telefonul ar trebui sa ti l cumpere, nu sa traga de timp

| IloveME a răspuns:

Continua asa, ea vede eforturile tale si vrea sa te impinga sa inveti, sa faci mereu eforturi ca recompensa sa fie pe merit si bine primita!
Stai linistita o mama niciodata nu uita de ceea ce promite, daca cerintele ei sunt facute!

| andy14 explică (pentru IloveME):

Ma tine asa de mult timp da zice ca nu este destul efortu meu si cand fac ceva minor spune,, mai vrei si telefon?''

| Adutza_2591 a răspuns:

Poate ca are probleme financiare pe care tu nu le sti si poate nu isi permite sa il ia. Discuta cu ea!

| andy14 explică (pentru Adutza_2591):

Nu avem probleme finaciare a zis ca mil ia si mil arata si nu mi-l da

| Legiuitoarea a răspuns (pentru andy14):

Bună.
Mai ai și tu un pic de răbdare, poate se gândește la o surpriză.
Pa, pa.

| gabiion a răspuns:

Nu este corect: spune-i ca ai nevoie de el foarte mult