| yonela18 a întrebat:

Buna happy Deci sa incepem, de luni 11 feb. m-am decis ca trebuie sa scap de cateva kghee hee Am inceput sa fac sport in fiecare zi, si sa mananc regulat si sanatos, dar nu mai am absolut nici-o idee, despre ce as putea sa mananc, nu stiu, ma gandeam ca ma puteti ajuta voi cu niste retete, care sa nu fie asa "sofisticate" si grele de facut, pentru ca sunt PRAF in bucatarie laughing deci sa revenimhee hee As vrea daca ati putea sa ma ajutati cu cateva retete fara sa contina prea multe calorii happy Va multumesc anticipiathee hee

7 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Poti sa traiesti si doar cu batoane de kit-cat si poti slabi atata timp cat consumi mai multe calorii decat inghiti.

Practic, poti manca orice, cu masura. Trebuie miscare.

| Kore22 a răspuns:

Important este sa gatesti ce-ti place sa mananci, sa renunti la paine, la prajeli, la dulciuri, zahar, sare cat mai putina...cam atat. Sfatul meuhappy

| SpainN1 a răspuns:

Il stii pe Alex Velea? el mananca cel mai mult piept de pui de ex pe gratar si orez, iti recomand aceste alimente+nu stiu ce sport faci tu dar eu iti recomand pentru slabit cardio(alergare la nivel medium intre 30-50min)si incearca sa alergi dimineata inainte de a manca ceva pentru ca asa arzi din grasime.
Incearca si sa mananci mai mutin dar mai des, pentru ca asa creste metabolismul+o cafea care ajuta si ia la cresterea metabolismului, in rest incearca sa bei apa plata si lasa sucurile

| Ancuta24 a răspuns:

Nu ai nevoie de retete....trebuie doar sa:1 mananci mai putin; 2 ia vitamina C in fiecare zi; 3 fa sport tongue funda?

| Innaluuvyou a răspuns:

Cel mai bine e sa iti faci sucuri. Poti adauga orice in ele. Dar sa fie leguma sa u fructe. Sportul trebuie sa fie foarte intens, fara pauze. Dar iti recomnad sucurile facute de tine cu blenderulwinking

| allieO a răspuns:

Ar fi bine sa manaci paine neagra. ajuta mult!happy sau, stiu o 'cura de slabire' in care nu ai voie sa manaci paine deloc doar produse bogate in proteine happy> intr-o saptamana poti slabi in jur de 6 kg happy.

| yonela18 explică (pentru allieO):

Imi poti spune cu ce cura pot slabi 6 kg intr-o saptamana? happy