| Bogdannn2004 a întrebat:

Ce trebuie sa contina o dieta fara infometare? Data trecuta am slabit 20 kg in 4 luni prin infometare iar cand am inceput sa mananc mai mult s-a pus pe mine si m-am ingrasat din nou.Si cam cate calorii ar trebui sa mananc sa slabesc sanatos(incet) fara infometare? Sport fac dimineata 1ora fotbal si mers pe jos; am 1.85m,15ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu ce ti-am spus? eu scriu eu citesc, din pacate

| alina2k18 a răspuns:

Dupa ce slabesti urmeaza perioada de mentinere [ care este mult mai grea decat slabirea in sinewinking vorbesc din proprie experienta ] pentru ca nu te ingrasi imediat dar daca pui la loc cate 1 kg pe saptamana deja in 1 luna se vede.
Banuiesc ca nu ai pus f multe kg la loc si ai fost atent, limiteaza nr de calorii si calculeaza tot ce mananci, mananca salate cu ton si piept pui, iaurturi, branza cottage, oua. Nu te infige f mult in fructe f dulci - au f mult zahar si nu tin de foame!
Intre mese asteapta minim 3-4 ore, mananca strict cand iti e foame si controleaza cantitatea.
E pacat sa te ingrasi la loc pentru ca te-ai chinuit atat sad
Poftele fa-le o data pe saptamana nu 1 data la 2 zile [ mananci o zi pe saptamana ce iti place : fructe foarte dulci sau pizza sau paste sau prajituri sau cartofi prajiti sau produse patiserie ]. Daca ai fost grasut si pui repede pe tine trebuie sa ai grija mereu sa te abtii, nu merge am slabit hai sa mananc de toate cat pot.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Vegetale după pofta, din care cat mai multe crudități.