| Diana_Maria_Coman_1994 a întrebat:

Bună,îmi puteți spune careva cum mă pot îngrașă foarte rapid?
Sunt foarte slabă și nu știut ce să mai fac, că de mâncat mânânc
Îmi puteți da un sfat, un aliment care îngrașă mai mult, orice

Răspuns Câştigător
| DNA01 a răspuns:

Dulciurile, chips-urile, cartofii prajiti, alimentele prăjite, untul, sucurile carbogazoase, toate astea ingrasa. Te mai poti ingrasa daca mananci inainte de culcare, nu conteaza daca te culci la amiaza sau seara, sau daca mananci dupa ora 18:00, sau noaptea tarziu.

Sau daca vrei sa te ingrasi sanatos poti incerca site-ul asta:
https://www.google.com/......ndate/amp/

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai sigur in situatia ta, este ca nu manaci suficient, de aceea nu te ingrasi, desii tie doar ti se pare.
Dubleaza cantitatea de mancare si forteaza-te sa manaci, si vei vedea ca intr-o luna, vei lua macar 2-3 kg peste ce ai acum.
Alimentele care ingrasa sunt: painea, fainoasele, pasta, dar musai in amestec cu carne si vegetale.

| Bizon95 a răspuns:

MAIONEZA
in general sosurile fac lucruri care nu ingrasa sa devina pe invers
pune maioneza in tot, inclusiv in salate

insa ti-a scris cineva de o bacterie, eu m-as duce in locul tau la doctor, e posibil sa ai ceva de genul asta (bacterie, viermi intestinali - tenie) sau probleme de absorbtie in intestinul subtire (si mananci pana la D-zeu si in sange ajunge doar un procent mic)

https://ro.wikipedia.org/wiki/Tenie

TOTUSI, am auzit de oameni care nu se ingrasa oricat ar manca, cu toate ca nu au nici o problema medicala, sunt foarte rari, dar nu imposibil

| AliGab a răspuns:

Ai facut analize pentru helicobacter pilori? Daca nu ar fi bine sa iti faci. Eu aveam aceaata problema si cum am tratat bacteria am pus pe mine. Daca nu ai aceasta bacterie încearcă sa gasesti problema de sanatate care te impiedica sa ai o greutate normala sau poate asa este metabolismul tau (mai rapid). Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dulciurile ingrasa, napolitanele si ciocolata
Mancare fast food
Prajelile, slanina, sosurile
Eu zic sa te acepti asa cum esti asa e cel mai bine
Oricum vei arata tot vei fi criticata legat de aspectul fizic.