| Cris06 a întrebat:

@ luni am renuntat la fainoase si dulciuri treptat, iar saptamana asta am cedat si am mancat ce am vrut. De lun tin in familie o saptamana de post, vreau sa mananc doar fructe si legume putine si sa ma infometez 2-3 zile de exemplu marti, joi si duminica apoi sa-mi reiau regimul. Voi scapa de ce am acumulat saptamana precedenta, a mai trecut cineva prin asta?

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Postul nu insemna sa te infometezi.
Poti manca multe salate.Eu de exemplu imi fac o salata din leurda, spanac, papadie, salata verde.Un stop de ulei si putina zeama de lamaie.Si chiar ma satur. Leurda de exemplu are rolul de a curata sangele de toxine, papadia e buna pentru ficat.
Ca fructe sunt bune merele.
Bea ceauri, supe de legume (sunt hranitoare)
Si nu uita de miscare.

| Mihaela1964 a răspuns:

Postul te ajuta sa scapi de toxine,daca mananci legume si fructe(fara dulciuri, margarina, prajeli).Nu te infometa, mananca moderat, oricum vei slabi in post; duminica e Pastele cred ca oricum ti-ai ales gresit ziua.Numai bine.happy

| LeMousiqe a răspuns:

Nu te înfometa, fă mai bine sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine sa te infometezi. A doua zi, organismul "recupereaza" tot. Pastreaza masura.

| SucDeGuava a răspuns:

Da vei scapa de ce ai acumulat, dar pentru ca te infometezi, organismul, ca sa reziste, isi face provizii de grasime din 4 in 4 ore. Deci, vei pune pe tine la loc ce ai dat jos sau chiar mai mult.In loc de o dieta drastica alege un meniu sanatos, bogat in carte slaba, lactate si fructe si legume.