| Dino93 a întrebat:

Mi-am cumpărat o lenjerie intimă de pe un site și îmi e puțin largă. Are 85% poliamidă, 10% elastan și 5% bumbac. Ce aș putea face să mai intre puțin la apă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cam nimic. Fibrele sintetice nu intra la apa. Riscurile comertului pe... neve. big grin

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vinde-o!
Nici masura buna, nici material bun. Scapa de ea!
Ca de intrat la apa nu are cum sa intre cu atata poliamida in ea.
Incearca sa nu mai cumperi niciodata ceva cu poliamida sau formaldehida, ca sunt 2 chimicale cancerigene.
Pentru lenjeria intima este indicat sa fie 100% bumbac (cotton) sau minim 85%.

| Dino93 explică (pentru Violleta2022):

Măsura este bună, doar ca am eu o problemă să fie ceva mai strâmt pe mine. și mi-a plăcut atât de mult modelul încât nici nu m-am mai uitat la material?

| Iunix a răspuns:

O arunci, asta dacă nu vrei să se țină de nas cei de lângă tine.
Hainele care vin direct pe piele să aibă măcar 90 - 95% bumbac.

| onix33 a răspuns:

De ce nu ii faci retur? Ai 14 zile la dreptul de cand ai cumparat-o

| Dino93 explică (pentru onix33):

Le-am rupt eticheta.