Întrebare recomandată | loredanalorena a întrebat:

Mi-au picat mai multe picaturi de ceara de lumanare pe pantaloni...am incercat metoda cu ziarul si fierul de calcat, ceara s-a indepartat, insa au ramas niste pete ca de ulei... aveti vreo idee cum pot rezolva problema? multumesc mult de tot

Răspuns Câştigător
| ema a răspuns:

Stiu ca daca ti se lipeste guma de mestecat de haine o dai jos tinand un cub de gheață pe ea pana se întăreste. Ma gândesc ca poate merge si in cazul asta. Nu stiu. Încearcă. Oricum rău nu poate sa faca.

1 răspuns:
| Fatamuntilor a răspuns:

Umezeste putin cu apa calduta, pune putin detergent de vase si freaca cat poti de bine. Apoi introduci in masina de spalat la temperatura indicata pe eticheta.