| Gelica_Morosanu_1986 a întrebat:

Bună, presupun ca majoritatea fetelor au probleme cu scalpul, parul si tot așa, parul meu de fiecare data când il frizez mereu imi creste la aceeasi lungime niciodată mai lung, se îngrașă foarte repede si am cojițe pe scalp, am fost la dermatolog dar nici o schimbare, este excat la fel, știe cineva un remediu naturist pentru astfel de probleme!?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Există samponul Seboderm cu 2 % ketoconazole(acesta este un antifungic)
Va îndepărta matreata!

Răspuns Apreciat de Editori
| Georgiana0216 a răspuns:

Buna! Pentru cresterea parului poti folosi uleiul de ricin combinat cu uleiul de masline, migdale si argan. Uleiul de ricin favorizeaza cresterea parului, iar cel de migdale si argan ajuta pentru varfurile despicate si stralucirea parului. De asemenea, atat timp cat apar acele cojite pe scalp, asta inseamna ca pielea capului este deshidratata, deci uleiurile ajuta la hidratare. Tot pentru cresterea parului mai poti incerca tinctura de ardei iute aplicata la radacina prin pulverizarea solutiei. Bafta!