| ScarlettMegan a întrebat:

Parul meu se ingrasa extrem de repede. Cine stie vreun remediu naturist pentru problema asta?big grin Funda celui mai bun raspuns.happy

2 răspunsuri:
| AnnaDee a răspuns:

Clateste-te cu infuzie de frunze de nuc sau chiar cu infuzie de urzica, dupa aceea spala-te cu sampon obisnuit...este de asemenea un sampon cu frunze de nuc la Elmiplant pe care il poti incerca...si nu mai folosi uleiul de ricin caci asta il ingrasa mai tare sau citeste aici: http://www.codrosu.ro/......-par-gras/
Succes! :)

| Cryss95_5314 a răspuns:

Cel mai bine cumpara o lamaie o dizolvi in apa; dupa ce te-ai spalat cu sampon pui apa cu lamaie in cap iar apoi te clatesti obisnuit. Poti folosi o masca dintr-un galbenusc de ou si doua linguri de miere de albine sau un galbenus de ou, doua lingurite de ulei de ricin si 10 picaturi vit A (uleiul de ricin si vit A le gaseti la farmacie nu costa mai mult de 6 lei). O sa vezi o schimbare minora dupa cel putin 3 spalari iar una majora dupa 10 spalari.Ps: pe mine chiar m-a ajutat! :*