| Elenacoamina21 a întrebat:

Buna seara! Am și eu o întrebare, acum o de doua zile a luat fetita mea păduchii, am luat sampon paranix, am spalat-o cu el, dar azi i-am găsit vreo 8 oua vi în cap iar, am luat și eu la fel aseară am făcut baie cu paranix l-am lăsat 2 ore în cap eu, și azi am găsit oua! Ce pot sa mai fac, nu vreau sa ajung sa ne tundem. Va rog spuneți-i ce sa mai fac, cu ce sa mai îmi dau, gaz nu știu dacă se mai dă.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E vară tunde o scurt ca păduchii fac cuib in parul lung, numai folosii gaz si alte prostii ce se foloseau acum 100 de ani, o tunzi periuță ca parul creste, doar asa va scapa de paduchi, altfel va umpleti toti si e rusine sa mergi la serviciu cu paduchi in cap.

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Câți ani ai "mucosule" de ai pus nefolositor răspunsul meu, referitor la gaz? Întreabă bunicii tăi, sau alți oameni în vârstă și întreabă ce se folosea chiar și cu 30 de ani în urmă pentru a scăpa de păduchi! Pe urmă să dai evaluări!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Mucos esti tu desteptule, acum ne modernizam cică numa i traim ca acum 100 de ani, si eu stiu de gaz se folosea dar acum trebuiesc cautate medtode moderne, ce te ai ofuscat ca ti am dat nefolositor, fiecare are dreptul sa voteze cum îi place, cîti aniam? Nu este treaba ta vezi-ti de treaba ta si numai jignii ca un imbecil, si daca ai peste 50 de ani nu te da mai destept si nu i trata pe altii de sus

| Elenacoamina21 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este tunsa scurt bob și din fericire nu am mai găsit nimic la ea, și nici la mine.
Mulțumesc!

| ValentinMihai78 a răspuns:

Căutați gaz și vă frecați cu gaz. Așa procedau bătrânii.

| Elenacoamina21 explică (pentru ValentinMihai78):

Mulțumesc frumos! Am scăpat cu șamponul.

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru Elenacoamina21):

Pentru unul care se crede buricul pământului și a hotărât să dea ignor, nesuportând critica sau să fie contrazis CristidinBucuresti:
Păcat de părinții tăi care nu te-au educat și nu ți-au dat cei 7 ani de acasă. Idiotule nu uita că niciodată, dar niciodată nu vei avea doar tu dreptate, nu vei fi buricul pământului! Uită-te în jos și adu-ți aminte că în pământ ajungem toți și ce rămâne după noi sunt faptele. Nu te mai da inteligent, că te faci de râs. Iar, gaz în România se folosește și în prezent, indiferent de zonă, mai ales când, poate tratamentele moderne nu fac față problemei!