| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am spalat un tricou alb la masina de spalat cu multe haine la un loc desigur iar tricoul acesta a prins o pata albastra care eu zic ca provine de la parfumant, dupa 3-4 zile l-am spalat si acum vad ca nu s-a luat deloc, imi puteți da un sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu s-a luat, nu cred ca mai ai cum sa o scoti. Poti eventual sa o speli cu un detergent mai puternic, eventual Vanish si sa il lasi peste pata sau chiar Vanish pentru haine albe sau inalbitor. Daca nu iese nici cu astea, nu cred ca ai cum sa o mai scoti.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este de la o alta rufa de culoare.
Pe viitor, ar trebui sa stii ca rufele albe nu se spala niciodata cu rufe de alta culoare.

| Zaygon a răspuns:

Varianta cea mai extrema, daca e doar alb tricoul si nu iese cu Vanish, incearca cu clor.

| Gherbezeanu a răspuns:

Poate fii si de la dero, capsule, etc. Sau poate era deja patat :*