| Noonee a întrebat:

Am bagat la spalat albele si am bagat detergent dero praf direct peste ele in cuva si le-am spalat ca de obicei la 40 gr, caci masina nu mai trage de unde trebuie dero. Cand le -am scos am observat pete galbene pe tricouri albe. Cred ca dero praf a fost prea puternic pe haine si am impresia ca mi-a decolorat/ingalbenit tricourile... le-am bagat din nou la limpezit fara deri...totusi sper, dar am impresia ca nu le mai pot face nimic. Imi incerc norocul aici, asa ca aveti cumva vreo idee cum sa aduc la albul de dinainte? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Goddess23 a răspuns:

Sa te uiti de fiecare data la acea guma ce inconjoara cuva masinii pentru ca e posibil sa fie murdara si iti pateaza rufele albe. E bine sa stergi intotdeauna cu o laveta curata si sa tii usa masinii deschisa. Poti folosi un inalbitor dau un detergent lichid pentru rufe albe DASH PERSIL ARIEL, acestia au in compozitie si un inalbitor deci e posibil sa iti salveze hainele.

| Noonee explică (pentru Goddess23):

Mulumesc de raspuns. Este de la detergent prea concentrat si grade prea putine. Mi am salvat tricourile cu lamaie bicarbonat de sodiu si clor lasate 30 minute... sunt ca noi noute spre uimire nu se mai vad petele galbene. Merci pentru raspuns oricum. Pupici

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat