| Elenna_4537 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi.
O prietena tot imi spune ca ea a slabit mancand... si manca si seara la 10 si manca multe dulciuri. Si chiar a slabit mult. Dar eu nu pot sa cred; adica nu stiu eu am metabolismul foarte rapid asimilez tot.
As vrea sa mai slabesc cateva kilograme si nu stiu cum. Adica eu ma ingras de la dulciuri ca de obicei nu mananc mult. Nu ma pot abtine... sunt ametita cand nu mananc dulciuri si mi se inmoaie picioarele.
Cum pot face sa slabesc si sa renunt la " obsesia " asta pentru dulciuri? Va rog eu mult. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Prietena ta e cam ciudata!,,, nu am mai auzit de cineva care a slabit mancand dulciuri! oricum daca vrei sa slabesti ai putea sa iei legatura cu un medic nutritionist!

| mihaibrasov a răspuns:

Iti zic un secret pe care ar fi bine sa il stii in viata asta : Oamenii mai si mint.

| Ady00pk a răspuns:

1.prietena ta are un metabolism rapid si tu nuhappy
2.prietena ta te minte pentru ca nu vrea sa slabesti
3.prietena ta exagereaza cand spune ca a mancat dulciuri doar ca sa se dea mare(crede-ma am intalnit si astfel de persoane)
Sfaturi:
1. Evita sa ai mancaruri nesanatoase in casa, frigider(nu le mai cumpara)asa nu vei mai manca de fiecare data cand le vezi
2.Inlocuiestele cu fructe
3. Daca tu chiar iti doresti sa, slabesti ai reusi prin vointa! dar la tine obsesia de dulciuri e mult mai mare decat obsesia de a slabihappy asa ca fa cumva sa schimbi asta.
4.Nu fa greseala ce o fac multe fete: se infometeaza sia jung in spital din cauza lipsei de vitamine, minerale, proteine, calorii destule... E O GRESEALA! Infometarea va v-a aduce boli de inima, insuficienta renala si multe altele.
Fa sport, asculta muzica ce te motiveaza, mananca sanatos si vei ajunge unde iti dorestihappy

| angel_7075 a răspuns:

Daca ati plac atat de mult dulciurile te sfatuiesc sa mananci ciocolata neagra sau alte dulciuri cu calorii putine cum ar fi : batoanele fitness. sper ca ti-am fost de ajutor fundita? love struck

| andreeeeeeeea a răspuns:

Si eu am slabit in juma de an 10 kg straight face aproape si acum vreau sa ma ingras, mananc f multe dulciuri de 3 4 ori pe zi mananc mancare gatita in oras si tot nu asimilez... iau si vitamine dar degeaba.si faza cu dulciurile du-te fa niste analize si iti poate da ceva sa compenseze nevoia de zahar sau dulce