| kayla_4660 a întrebat:

As avea nevoie si eu de o sugestie in legatura cu o dieta. Am 14 ani, o inaltime de 1.69 si 56 de kg. Ma intrebam ce imi recomandati sa mananc ca sa mai slabesc. Am inceput sa renunt la dulciuri si sa fac mult sport, dar mi-ar trebui si niste sfaturi in legatura cu ce sa mananc sau o dieta daca stiti. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| phantom1234 a răspuns:

Greutatea ta este potrivita inaltimii, nu ar trebui sa iti faci probleme. dar pentru ca totusi simti nevoia sa mai faci ceva pentru silueta ta iti propun sa mai limitezi consumul de paine, paste si sa incepi sa faci sport in aer liber(gen plimbatul cu bicicleta, role, volei, baschet si alte sporturi preferate ) ai sa vezi ca o sa te simti mai bine si mai sanatoasa si nu ai sa iti mai faci probleme in privinta siluetei. Spor la distractie!

5 răspunsuri:
| annna a răspuns:

Pai mananca mai multe fructe si legumewinking

| Enzio a răspuns:

Ma, la intaltimea ta si la Kg tale, e perfect... p bune, sau chiar vreo 60 de kg trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa niste exerciti sau tine o dieta usoara uite aici ceva www.dietapentrutine.blogspot.com, mult noroc

| vasy0693 a răspuns:

Ai putea sa mananci mai putin seara sau chiar deloc, sau daca iti este chiar foame seara sa mananci o salata de vara, piept de pui...sau ceva usor

| JuliaMihaela a răspuns:

Hey! mie nu mi se pare ca estigrasa, sau ca trebuie sa slabesti, logic, era daca ai 1. 50 m, trebuie sa ai 40 de kg, 1. 60m, 50 kg, asa ca tu ar trebui sa ai pana in 59 kg