| hattaramyrsky093 a întrebat:

Am o problema la bicicleta, roata e stramba, ma rog, roata insine este dreapta dar este pozitionata stramb. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| SweetTFresh a răspuns:

Buna! Inseamna ca ai roata descentrata. Simplu si frumos, du-te la un service si reparati bicla. Bafta!

| hattaramyrsky093 explică (pentru SweetTFresh):

Multumesc, am fost la service si asta era problema. Usor si la subiect, mersi!

| SweetTFresh a răspuns (pentru hattaramyrsky093):

Cu multa placere! happy

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca roata e dreapta, nu are opt sau ou, cum se zice, ci pozitia ei pe cadru e strimba, atunci, daca nu e slabita din piulitele de prindere sau din maneta de la quick-release, e nevoie de un alt cadru, daca e roata de pe spate sau alta furca, daca e roata din fata. Daca furca o mai poti indrepta cumva, desi cu riscuri, ca o fisura la ea poate duce la accidente grave atunci cand ajunge la ruptura, la cadru nu ai nici o sansa.
Sau, alta bicicleta.