| rbdflloryna a întrebat:

Care este mancarea voastra preferata? Dati-mi si reteta. Dau funda + vot la cea mai buna reteta.

Răspuns Câştigător
| DCSHOE a răspuns:

Piept de pui cu sunca si cascaval. Este al naibi de bun :x
http://ella-retete.blogspot.com/......ca-si.html

| girl12girl a răspuns (pentru DCSHOE):

Eu meritam funda.

| DiamondShine a răspuns (pentru girl12girl):

Tu ai scris la unele decat numele,vrei sa ghiceasca cum anume faci tu pizza de casa? sau spaghete,sau ce ai mai scris pe acolo? cred ca nici tu nu stii sa le faci,le face mama ta, probabil de-asta nu ai postat retetele la toate.Ce sa zic. piure stim toti cum se face.Iar ce retete am pus eu aici sunt testate si facute de mine si sigur sunt un deliciu pentru oricine.Te-as sfatui sa le incerci si tu, se merita.
Sa ai pofta

8 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Hmm.imi place foarte mult shaorma facuta de mine
-faci lipii din aluat de clatite
-pui carne(prajita,taiata mikutz)
-pui sos de smantana cu usturoi
-pui ketchup
-pui castraveti, varza, ardei murati
Imi mai place salata Orientala:
-2-3 cartofi ii tai cuburi si ii fierbi
-pui 2-3 oua la fiert
-cateva masline
-otet
-ulei
-sare si dupa preferinte,piper
-Cand s-au fiert cartofii scurgi zeama si tai ouale fierte cuburi,amesteci cu maslunele,otetul,uleiul si ce-ti mai place sa pui...

Hmmm,nu in ultimul rand Pui Shanghai.
Uite aici reteta ca asta e ceva gen snitel,dar putin mai complicat, O sa-ti placa sigur, niciodata nu m-am saturat de aceste mancaruri
http://gospodini.blogspot.com/2008/09/pui-shanghai.html

Pofta buna

| rbdflloryna explică (pentru DiamondShine):

Multumesc mult pentru reteta oferita de tine.

| girl12girl a răspuns:

Bine sa inecepem. 1. iei niste cartofi ii curati ii prajesti apoi faci niste oua sau omleta cu o salata...mmmm 2. piure[cureti cartofii ii tai ii pui la fiert] cu cascaval in el mmm e o bunatate si cu niste snitele mmmmmmm iamiam[dupa ce sa fiert cartofii, cand ii amesteci pui si cascaval si poti sa pui si lapte] 3.tortili[mm iubesc tortilia] dar nu stiu sigur cum se face 4. pizza de casa[chiar as manca o pizza de casa] 5. spghete cu carne tocata [mica asa] si cu sos sau in loc de carne chiftelute. 6.branza cu mamaliguta cu smantana sau iaurt cu cartofi prajiti mmm 7.ciorba de burta tiam facut pofta? mie una imi vine apa in gura. fundizzza?

| Velicu_Laurentiu_2000 a răspuns:

Saorma cu detoate