| mihaella91 a întrebat:

in 6 luni am slabit 20 de kg... cu mult sport si dieta! problema este ca acum nu ma mai pot abtine de la ciocolata de exemplu, stixuri. azi am mancat o ciocolata cateva stixuri si 150g piept de pui la grill... am incercat ultimele 4 zile sa tin dukan. am mai incercat dukanul si niciodata nu am putut sa o tin, mi se pare grea, plictisitoare si mi-e foarte rau de la ea. voi ce diete gen dukan, rina, disociata, ati tinut? ma intereseaza sa nu fie dimineata: un ou si cafea, pranz muschi de vita (nu imi place) si supa! sa imi dea o gama de alimente pe care le pot consuma in ziua respectiva! astea mi se par mai usoare! dar vreau sa cunosc mai multe tipuri de dieta disociata, incercata de voi! multumesc

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

In primul rand ce ti tu nu se numeste dieta ci imfometare. Cand vei incepe sa mananci normal o sa te ingrasi la loc.
Apoi e normal sa mai mananci din cand in cand si ciocolata, daca iti e pofta si te tot abti cand o sa cedezi o sa mananci 3 dintr-o data si nu 1-2 bucatele cum ar trebui.

Apoi e normal sa iti fie rau de la dukan, e o porcarie uriasa, iti distruge ficatul. De fapt cam toate dietele sunt niste porcarii, nu se poate sa functioneze la o gramada de oameni extrem de diferiti acelasi stil de viata.Din toate dietele de care am auzit sau citit la viata mea, si am citit destule, cea mai sanatoasa e rina 90, mananci de toate, dar nu in combinatii periculoase. Sfatul meu e sa consulti un nutritionist, un specialist te poate ajuta sa iti formezi un stil de viata sanatos in functie de organismul tau, de preferintele tale culinare si de program(pentru ca nu poti pretinde unui om sa manance 5 mese pe zi, ultima sa fie la 6 seara cand el poate lucreaza de noapte si la 6 ia pranzul).

Ai slabit foarte mult si asta dovedeste ca ai ambitie. Consulta un specialist in nutritie, daca faci totul dupa capul tau exista riscul sa te anemiezi, sa ai carente mari de vitamine si minerale, sa iti cedeze organismul. Multa bafta in continuarehappy

| Danysan a răspuns:

Cred ca folosesti o dieta cam aiurea sau nu iti prieste tie organismu-Cauta pe net o sa gasesti o gramada de diete care nu merg de obicei -.

| Vi003 a răspuns:

Citeste despre dieta cu grapefruit, pare destul de lejera si fructul asta chiar e bun. Dupa Dukan te ingrasi, trebuie sa mergi strict pe program toata viata.

Răspuns utilizator avertizat