| puphuletz23 a întrebat:

Eu si mai ales prietenul meu bem in fiecare zi numai suc aproape, are ceva daca nu bem prea multa apa? Si cam cate dulciuri sunt recomandate pe zi? Pentru ca sunt cam dependenta de ele si mereu manc napolitane, turte dulci, ciocolata. si nu vreau sa dau in diabet sau in nu stiu ce boala.

Răspuns Câştigător
| RoRares a răspuns:

Pai, cu sucurile au tot felul de coloranti, conservanti etc. si nu e voie sa bei chiar zilnic(asta nu inseamna cu nu bei, inseamna sa bei mai moderat sau chiar deloc dar nu te poti abtiene laughing ) iar dulciurile ia-o mai moale ca de alea te poti lasa, nu-s droguri sau ceva sa fii dependenta!
AI GRIJA DE ALIMENTATIA TA, este sfatul meu, iar poti sa-ti faci suc natural de fructe acasa!
big grin sper ca te-am ajutat si te vei putea abrine! happy

5 răspunsuri:
| Ben00 a răspuns:

Iti recomand sa treci pe apa Tusnad sau Borsec. Sucurile lasa-le pentru zile speciale. Si de la dulciuri treci pe fructe; cele mai sanatoase sunt merele romanesti.

| Almássy a răspuns:

Va ingrasati si daTi in diabethappy/sincer

| Deyaforyou a răspuns:

Hey.
Nu e recomandat sa bei atata suc.In primul rand, te ingrasa, iar in al doilea : iti da peste cap sistemul digestiv (ficatul).Iti dai seama cati coloranti si E-uri trebuie sa suporte organele tale>? Mai ales pancreasul.De baut ti-asi recomanda 1-3 pahare pe saptamana, iar in rest apa.
Cat despre dulciuri, aceeasi situatie.
Funda? puppy dog eyes

| Bluey a răspuns:

Stiu un remediu la asta :daca...in fiecare zi.bei un pic de.sperma.nu vei mai avea chef de nimic dulce. rolling on the floor))...lol.P.U.L.A.8====D

| SoseticaViolet a răspuns:

Poti manca dulciuri si sa bei suc, dar nu in exces, aceste pot sa te aduca la diabet, ai putea sa bei 1, 2 pahare de suc intr-o zi, si eu sunt dependenta de dulciurilaughing), poti sa mananci, nu foarte multe, si de fiecare data, trebuie sa te speli pe dinti big grin. funda?