| Laura927 a întrebat:

Buna TPU,m-am gandit astazi sa gatesc ceva.
Da acum vine problema,partenerul meu nu mananca legumesad
Stiu suna ciudat.
Pot folosi ca si ingrediente,carne tocata,cartofi,spaghetti, piept de curcan/pui etc.
Ma ajuta-ti cu o reteta va rog frumoshappy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spaghete bolognese, poti sa ii bagi si nite legume prin carnea tocata ca nu se prinde da ii face bine

11 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cartofii sunt legume, partenerul tau nu stie asta?

| Laura927 explică (pentru William):

Hahaha,ai dreptate. Este vina parintilor ca nu mananca altceva.
Cartofi, rosii e tot ce mananca ca si legume(desi am citit ca rosia este fruct, nu stiu sigur)

| Druica20adi a răspuns:

E total aiurea. Spune-i ca o sa crape repede. Ii vor lipsi tocmai antioxidantii de care are corpul sau asa mare nevoie.

| Druica20adi a răspuns:

Pregateste/i o salata delicioasa, bine condimentata si baga-i mintile in cap tantalaului.

| Druica20adi a răspuns:

Apeleaza la acele legume si la acele retete care fac ravagii chiar si printre cei mai mari gurmanziwinking

| Druica20adi a răspuns:

La o salata Boeff foloseste intr-o buna combniatie morcovul fiert, cartoful, legumele murate si explica-i tontului ca gustul acela bestial e dat chiar de acele legume. Fa-le reclamawinking

| Druica20adi a răspuns:

La o salata de peste ce contine legume, al fel. La yun hamburger cu varza cu cartof si rosie sau mai stiu eu ce, la felwinking

| RaluBaby a răspuns:

Cartofi aurii cu snitel din piept de pui si sos de smantana cu usturoi

| Cata91 a răspuns:

Spaghete carbonara