| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am comadat o pijama din satin si pe site arata ca este un roz mov, frumos oricum, iar in realitate este un roz extrem de deschis si de tiganesclaughing daca o returnez si o schimb ies pe minus cu 40 lei si nu merita. Imi place mult cum vine si as vrea sa o vopsesc sau cevalaughing stiti metode? Sa o fac visinie sau ceva ca totusi rozul este deschis nu ar fi greu. E posibil?

3 răspunsuri:
| SuntFoarteFericit a răspuns:

O speli cu un alt tricou/alt articol vestimentar de care nu mai ai nevoie, în repetate rânduri, însă nu știu dacă culoarea o sa iasă uniform

| Violleta2022 a răspuns:

Satinul nu se poate vopsii. Sunt rare cazurile cand se poate, dar numai cu vopsele speciale folosite de firme profesionale.
Dar, o poti revinde la prietene, pe FB sau Instagram.
Era de asteptat sa nu cumperi culoarea din revista, deoarece culorile nu sunt cele reale, cu cele care arata tiparul sau computerul ecranului. Toti vanzatorii au acest mesaj pe website-ul lor, la termenii si conditiile de vanzare, prin care nu-si asuma raspunderea culorilor din aceast cauze.

| Catrice a răspuns:

Încearcă vopsea de oua happy