| Anonymous13 a întrebat:

Vreau să mănânc untură dar nu știu cum să o fac să nu mai fie așa de tare. Să o amestec cu puțină apă? Idei vă rog. FUNDA!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O intinzi pe felia de paine, asa cum faci cu untul sau margarina.
Oricum untura nu-i solubila in apa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă o scoți din frigider se va înmuia și o vei putea întinde pe felia de pâine, prăjită sau nu. Nu uita să adaugi sare, altfel ți se va face greață. happy

| Hammurabi a răspuns:

O încălzești până devine lichidă.
Și poți să o bei.
(Cauți o nouă metodă de sinucidere?)

| Raven a răspuns:

E suficient s-o lași la temperatura camerei că se înmoaie singură. Ori, dacă te grăbești, pui vasul cu untura într-un alt vas în care e apă fierbinte.

| icewolf a răspuns:

Omule de la a nu vrea untura ai ajuns la a vrea? Ce o facut maicata cu tine?

| minrest a răspuns (pentru icewolf):

Pare Sindromul Stokholm forma standard.