| Houselaurie a întrebat:

Sal.Am o pereche de adidasi de la adidas, de piele, si vreau sa ii spal, adica de ingrijit sters ii sterg, dar sunt albi si pe dinauntru sunt putin murdari si miros putini.intrebarea e daca pot sa ii spal la masina de spalat, nu se strica dau se roade pielea aia?

3 răspunsuri:
| Chimilica a răspuns:

Nu ii baga la masina, se fac foarte urati.
Incearca cu o perie de covoare, sau macar o perie normala.
Spalai cu un burete pe dinauntru, iar apoi dai cu parfum; Pa-pa

| RB26DETT a răspuns:

Sa nu ai nici o grija, spala-i cu o carpa si nu freca tare(NUuuuuuuuuuuu ii baga in masina de spalat ca e riscant spala-i de mana)cu rabdare ii vei face ca noi!

| TeodorVlad a răspuns:

Se spala foarte bine la masina de spalat numai ca trebuie sa scoti sireturile inainte pentru ca acestia sa fie cit mai larg deschisi. Masinile de spalat au in tambur ("colivia" in care se introduc hainele happy )niste piese numite zbaturi (sunt in general 3 la numar). La masinile de spalat cu zbaturi de plastic exista riscul ca acestea sa se rupa.