| Xhe a întrebat:

Buna ziua, am o problemă, nu știu dacă transpir însă am mereu umezeală in adidași, sunt noi, chiar și când nu ploua și mă refer acum iarna, astfel că picioarele îmi îngheață și e foarte incomod. Sa fie din cauza branturilor?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Picioarele transpira, iar adidasii (din plastic) nu lasa sa se aeriseasca, sa se usuce.
Incaltamintele de piele nu prea au asemenea problema.

| darrio2007 a răspuns:

Transpiri, e clar. Nu mai folosi șosete sintetice.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este o problema a corpului. Da cu aceasta solutie: https://remedlab.ro/produs/formol-10-tamponat-fixator-universal-1l/
Este incercata pe mine. Pe vremuri se facea in farmacii si cu mentol. Acum nu se prea mai gasesc laboratoare farmaceutice in farmacii. Daca gasesti roaga-i sa-ti faca 10% formol!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Folosești șosete bumbac 100%?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| dullcat a răspuns:

Buna.Iarna se poarta ghete cu blana, nu adidasi din plastic.Considerand ca picioarele transpira 4.5 litrix 2 saptamanal, este normal sa existe umezeala.Ca regula generala, incaltamintea trebuie alternata, azi iei o pereche, maine iei alta pereche, pentru ca cea de azi sa se usuce si tot asa.

| Hyperion7 a răspuns:

Transpiri doar

| Celdrept a răspuns:

Cumpărați încălțăminte originala și nu o sa mai și probleme.

| dullcat a răspuns (pentru Celdrept):

Tu crezi ca aia originala cum ii spui, are ceva chestie magica care protejeaza de transpiratie sau are vreo functie automata de aerisire inclusa? E acelasi plastic, acelasi material sintetic, acelasi cauciuc, acelasi om scalavagit care face papucii.Singura diferenta e eticheta de pe produs plus banii pe care ii plateste clientul.

| Celdrept a răspuns (pentru dullcat):

Are un material net superior fata de fake-uri, am niste adidași care nu put deloc și eu am hiperhidroza vara. Contează sa fie originali foarte mult se fabrică alte materiale de calitate și sunt unele tehnologii plătești 100 sau nu mai știu cât de lei și nu îți mai transpira încălțămintea. Daca are bromgidroza atunci nu mai are ce sa facă că transpirația e excesivă și urat mirositoare, nu prea are leac.
Ia-ți fake și originali și compara, tu cred că nu ai avut originali și de aia ești în ceatahee hee