| Atim a întrebat:

Am un dulap in care anul trecut am depozitat niște haine, in camera respectiva era si umezeala si nici nu am umblat la ele in perioada asta. Anul asta cand am golit dulapul am sesizat ca hainele prinsesera un miros urat de mucegai, dar nu asta ma interesează. Problema ar fi ca același miros l-a prins si dulapul. L-am spalat bine, l-am aerisit si la recomandarea cuiva am pus praf de copt pe rafturi si l-am lasat asa cam o săptămână. Într-adevăr s-a diminuat mirosul, dar inca miroase a inchis. Stiti cumva cum as putea scapa de miros?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Exista un produs pentru curatat parchetul: Pronto lemn curat.
Spala interiorul dulapului cu el apoi lasa-l cateva zile deschis ( scrie pe sticla cate capace sa pui la 10 litri de apa ).
Daca mirosul persista cumpara lac pentru dat mobila la interior = " șelac " ( așa îl numesc meseriașii ) si cu ajutorul unei perii dai bine dulapul în interior.

| Atim explică (pentru gabicoo):

Mulțumesc mult! O sa incerc

1 răspuns: