| oanaana14 a întrebat:

Doresc sa îmi cumpăr un cuptor incorporabil electric și nu știu care s-ar potrivi sa îl leg la curent trifazic?! Ce anume trebuie sa fie specificat la descriere, puterea de alimentare..., nu știu. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aduci un fir de la o faza si unul de la nul care ar trebui sa fie undeva aproape de tavan. Impamantarea de la trifazic ramane si suspenzi celelalte doua faze. Trebuie un electrician care se pricepe.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Este de ajuns ca priza la care il folosesti sa aiba impamantare.