| robertrobert15 a întrebat:

Deci, plita electrica pe iNductie cate cabluri are si cum le pot conecta si unde? Si un cuptor electric incorporabil vine si el cu cabluri sau direct cu ștecher? Vreau multe detalii de montare la curent despre aceste produse.!

Răspuns Câştigător
| Elynad a răspuns:

Salut,
Exista trei situatii. Unele au cutie de borne si pot fi alimentate la 220V sau la 380 V, altele au cablu cu stecher si pot fi alimentate doar la 220 V, altele au cablu fara stecher si pot fi alimentate la 220 V.
Mai important decat modul de conectare este conductorul de nul. Nu trebuie sa lipseasca la incorporabilele electrice! De asemenea dimensionarea instalatiei este foarte importanta. Detalii gasesti aici: http://incorporabile.info/......electrice/