Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Imi poate da cineva un sfat de ce rufele capata un miros neplacut cand sunt uscate afara? Multumesc

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este din cauza ca, rufele umede nu au fost atarnate la uscat imediat dupa spalare.
Daca rufele umede stau ingramadite cateva ore, va incepe un proces de mucegaire-putrefactie, urat mirositoare.
Poti scapa de acel miros doar daca mai clatesti /speli inca odata acele rufe, folosind si un balsam cu parfum.

| Sabina11 a răspuns (pentru Bula):

Sunt si la program de stoarcere(cum spusese cineva), si scoase imediat din masina

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti exact, probabil este din cauza poluarii aerului din zona ta.

| AdioTPU a răspuns:

Pentru că e posibil că aerul sa fie poluat.

| Cluelessalex a răspuns:

Din cauza aerului, sau, pentru ca trebuia sa le dai la un program de stoarcere inainte sa le pui la uscat afara, in acest mod erau deja semi-uscate.

| Sabina11 a răspuns (pentru Cluelessalex):

Fac deja asta. Rufele sunt aproape uscate cand le scot afara