| anonim_4396 a întrebat:

Stau la bloc vecina de sub mine gateste nonstop. In permanenta hainele mele miros a mancare si a grasime. Va rog sa imi dati un sfat. Nu mai rezist cu acestea femeie, care nu are serviciu si toata ziua sta in casa si gateste o mancare cu un miros asa neplăcut...
Sunt eu oare exagerata? Voi ce ati face?

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Eu in locul tau as face, ceva ce tu nu ai sa faci. As merge la psihiatru. Mirosul de mancare nu se poate impregna in haine aflate in alt apartament.

| MariaDI92 a răspuns (pentru minrest):

Dar hainele întinse pe sarma, in afara balconului la etajul 2 pot prinde miros de la vecinii de la etajul 1 care si-au mutat bucătăria pe balcon?

| minrest a răspuns (pentru MariaDI92):

Da, asta se poate foarte bine. Vezi, eu m-am uitat la amanunte, la faptul ca precizezi ca nu are servici, la cat de puternic ti se pare mirosul, am reflectat la faptul ca nu ai cautat sa le usuci cand nu gateste, sau in interiorul balconului, si cred ca s-ar putea sa fie o manie a persecutiei, simptom al unei boli grave. Dar sper ca ma insel.

| darrio2007 a răspuns (pentru MariaDI92):

Ti-am raspuns la cealalta intrebare. Acolo nu ai precizat chestia asta. Dar si tu speli de fiecare data cand ea gateste?

| Kerre a răspuns:

Tu mereu speli hainele cand ea gateste mancare? In mare parte nu este ce face, poate o rogi tu frumos sa nu mai gateasca cand tu iti speli hainele.

| nicol2 a răspuns:

Pai nu ai ce sa faci, stii cum e fiecare face ce vrea in casa lui. Solutia ar fi sa iti schimbi locul unde usuci hainele.Sau daca ai balconul inchis deschizi geamurile la balcon doar dimineata pana se apuca vecina de gatit apoi le inchizi.