| anonim_4396 a întrebat:

Cam ce ar trebui sa contina un pranz sanatos pe timp de canicula?

6 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Rosii, castraveti, salata verde, mazare, legume in general si fructe si sa nu uitam sa ne hidratam pe perioada caldurilor, este importanta supa chiar si rece si muulta apa.

| gabimaris a răspuns:

Supa sau ciorba (caldutza, adica nici prea rece, dar nici prea fierbinte) fara paine, sau in cel mai rau caz cu paine prajita sau crutoane, iar felul doi (optional) o bucata de carnitza gratar cu salatzica asortata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fructe si legume.Scurt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cartofi prajiti cu ou ochi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Supa, ciorba obligatoriu; un felul doi usor, fara multe prajeli; multe salate.

| NikDeea a răspuns:

Lugume, Fructe, nu ciorba!