| edytZzza a întrebat:

Care credeti ca ingrasa mai mult Crema de zahar ars sau cartofii prajiti cu carne prajita si salta ( salata contine ulei ).

4 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Cartofii.

Răspuns utilizator avertizat
| RusAdrianCatalin a răspuns:

Crema de zahar ars contine glucide, care sunt depozitate de ficat,deci doar o parte din ele ajung unde trebuie iar daca nu sunt folosite se depun, iar cartofii prajiti si carnea si salata(cu ulei) contine lipide care se duc direct la tesuturi, majoritatea se depune, mai ales daca nu faci mult efort, deoarece lipidele dezvolta cele mai multe calorii per gram

| DavidGuetta222 a răspuns:

Cartofii prajiti cu carne prajita si salata...=) Funda?