| Gustos.ro a întrebat:

Care e aparatul electrocasnic de care nu v-ati dezlipi in bucatarie?

143 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Frigiderul si aragazul, pentru mine sint cele mai importante.

| psiholoaga a răspuns:

Frigiderul. As putea trai doar cu mancare neprelucrata termic, dar mi-e greu sa vad cum as pastra o cutie de inghetata in aragaz sau dulap...

| sidy a răspuns:

Masina de facut paine, frigiderul si robotul de bucatarie...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cuptorul cu microunde, frigiderul, feliatorul, mixerul, blenderul...

daniela
| daniela a răspuns:

Electro da... frigiderul si mixerul

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Robotul de bucatarie imi este absolut indinspensabil! Pentru ca toaca, marunteste, razuieste, framanta, bate, amesteca, feliaza, paseaza, stoarce... pentru ca sa-mi fie mai usor la gatit.

auran
| auran a răspuns:

Cuptorul cu microunde si prajitorul de paine

| machupicchu a răspuns:

O intrebare amuzanta. Nu pot sa ma dezlipesc de nici unul, pentru ca nu m-am lipit in prealabil. Le folosesc pe toate si, am chiar mai multe decat imi trebuiesc(unele in dublu exemplar, pentru ca am gasit altele mai performante).
Daca doriti un sondaj gratuit... puneti intrebarea asa cum ar trebui.
Va dam retete, pareri. ce doriti(in limita bunului simt), dar. respectati-ne (daca se poate)

| matura a răspuns:

Aragazul si mixerul.

| hashe86 a răspuns:

Aragazul parca e indispensabil, asta daca nu alegi sa gatesti la rece sau preferi si detii un steamer.

| Dara a răspuns:

Aragazul si robotul de bucatarie.

| mioara a răspuns:

Aragazul, frigiderul, friptoza, toate.

| flori_8244 a răspuns:

Frigiderul si storcatorul de fructe.

| vio2006 a răspuns:

Buna! N-as putea sa ma descurc fara...blender...si mi se pare foarte folositor, dar numai pentru incalzit, cuptorul cu microunde...

leonardk
| leonardk a răspuns:

Frigiderul - uneori are de toate.

| annda a răspuns:

Storcatorul de fructe.

| danut a răspuns:

Frigiderul

| Leea1234 a răspuns:

Cuptorul cu microunde!

| Shery a răspuns:

Cuptorul cu microunde si frigiderul... INDISPENSABILE! :p

| scootsie a răspuns:

Frigiderul in primul rand, apoi storcatorul, robotul...

| totata a răspuns:

Cred ca majoritatea sunt indispensabile intr-o bucatarie... fara aceste aparate(aragaz, frigider, robot&co)nu cred ca s-ar mai numi bucatarie

| Milk Swan a răspuns:

Nu prea imi place sa ma folosesc de aparate. Mai mult sunt naturala: nu ma fardez, nu mananc fast food sau prajit. de exemplu.

| bluerose a răspuns:

Robotul de bucatarie

| bluerose a răspuns:

Robotul de bucatarie

| sese a răspuns:

Mai oameni aragazul nu-i electrocasnic(decat daca-i electric ceea ce costa)

| adeana a răspuns:

Probabil ca aragazul. ca e mai greu sa gatesti fara el happy Dar din cele mai mici, cred ca mixerul / robotul mi-ar lipsi tare mult daca nu l-as avea happy

| adeana a răspuns:

Probabil ca aragazul.. ca e mai greu sa gatesti fara el happy Dar din cele mai mici, cred ca mixerul / robotul mi-ar lipsi tare mult daca nu l-as avea happy

| giovana a răspuns:

Aragazul, mixerul (robot), steamer-ul, cuptorul cu microunde.

| alexdop21 a răspuns:

Cuptorul cu microunde si filtrul de cafea

| eu_4161 a răspuns:

Frigiderul, aragazul pentru ca sunt foarte folositoare...In frigider pun cate-ceva ca sa tina acel ceva rece.
Aragazul:incalzesc mancarea Etc.