| Ola0934 a întrebat:

Am si eu o problema... Am aparatul dentar de o lună și azi mi s-a dezlipi un bracket. Peste cinci zile am programare la medicul ortodont (cea lunara) si deocamdata nu ma deranjează decat cand mănânc. E pe un dinte din fata. Mi-e frică să nu se dezlipească și cei din jur... Ce sfaturi aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FloRian_VioRel_1989 a răspuns:

Nu se va intampla nimic si cu ceilalti, dar din cate stiu medicul recomanda daca se desface vreunu sa mergi inapoi la el.