| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna reteta de salam de biscuiti pe care ati incercat-o vreodata?

3 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Salamul de biscuiti depinde intotdeauna de ce-ti place mai mult si de bugetul alocat. Vrei mai gustos... fa-l cu o crema de cacao din lapte, lapte praf, cacao, zahar, oua(galbenus), putin zeamil(amidon alimentar), multe stafide, nuci, alune, migdale(ce ai si ce vrei) fara rahat(nu mai este acelasi ca inainte), sau cu rahat turcesc de cacao, esenta de rom si biscuiti de care vrei si ai(eu folosesc ROSTAR)... cam atat.

| Klara a răspuns:

Oricare :X ador salamul de biscuiti, as manca la nesfarsit... :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o reteta: 500 gr biscuiti mai moi(nu muncitoresti) ii faram in buc si torn o cana de lapte peste ei, amestecand bine; separat, frec un pachet de unt cu 5, 6 linguri de zahar(dupa gust) 2 plicuri zahar vanilat cu aroma de rom, 3, 4 linguri de cacao, esenta de rom si o cana cu visine din visinata(fara samburi);
amestec cu biscuitii si pun intr-o cutie la rece; servesc cu frisca vegetala. Pofta buna!