carla
| carla a întrebat:

Care sunt cele mai sanatoase paste, cele din orez, integrale sau cele normale?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Tinand cont ca toate sunt procesate, nici una nu e 100% sanatoase Se spune ca cele integrale. Eu folosesc de orez. Cele mai bune sunt cele pe care le prepari chiar tu in casa.

3 răspunsuri:
| claugodo a răspuns:

Depinde la ce te referi cand spui "sanatoasa". daca te referi la cele mai dietetice cred ca cele din orez dar oricum pastele nu sunt deloc sanatoase daca sunt consumate in exces!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele din orez

| caty2k a răspuns:

Din punct de vedere dietetic (si nu numai) sunt mai bune cele de orez chiar daca sunt nitel mai scumpe. Dar in general pastele nu sunt chiar "sanatoase".